Grasz na gitarze akustycznej? Sprawdź jak szybko i skutecznie zwiększyć swoje umiejętności!
Dowiedz się jakie błędy popełniają gitarzyści akustyczni (niezależnie od stażu gry) i wyeliminuj nawyki, które mogą blokować Twój rozwój.
Przygotowałem dla Ciebie duży poradnik w formie e-Booka. 15 stron konkretnej wiedzy + lista narzędzi (aplikacje i programy), których używam do nauki gry na gitarze.
—-> POBIERZ DARMOWY PORADNIK <—-
Zobacz przykładowy problem oraz wskazówkę:
GRANIE TYLKO PRZY POMOCY PAMIĘCI MIĘŚNIOWEJ
Bardzo dobrze pamiętam swoje pierwsze solowe koncerty. Scena, publiczność i stres związany z występem. Czy na pewno dam sobie radę? A co jak moja muzyka się nie spodoba? W sytuacji stresowej często wpadamy w panikę i zapominamy co grać dalej. Przy pomyłce musimy wrócić do początku utworu lub do początku dużego fragmentu. Bardzo trudno kontynuować grę od miejsca, gdzie była pomyłka. Dlaczego tak się dzieje? Jeśli utwór mamy opanowany tylko na zasadzie pamięci mechanicznej to stres może zablokować nam dostęp do tej pamięci.
Pamiętaj, że granie utworu to nie tylko przemieszczanie się z punktu A (początek utworu) do punktu B (koniec utworu). Warto znać formę utworu, nazwać akordy, zanucić utwór itd. Gra na instrumencie to nie tylko wykonywanie niezliczonej ilości powtórek. Musimy nauczyć się myśleć i działać z sensownym planem.
WSKAZÓWKA
Im więcej wiemy o utworze tym większa szansa, że zostanie w naszej głowie na dłużej. Naucz się używać różnych rodzajów pamięci. Ryzyko pomyłki w sytuacji stresowej będzie mniejsze.
autor: Piotr Słapa