Gitara klasyczna Nauka gry na gitarze klasycznej

GITARA KLASYCZNA

Gitara klasyczna najczęściej kojarzy się z muzyką klasyczną, ale z powodzeniem wykorzystywana jest w prawie wszystkich stylach muzycznych – od jazzu po metal. Nauka gry na gitarze klasycznej nie jest trudna, a postępy przychodzą już po pierwszych dniach ćwiczeń. Nasi wykładowcy krok po krok wprowadzą Cię w świat muzyki klasycznej oraz rozrywkowej – zaczynając od nastrojowych ballad, a kończąc na ekspresyjnym flamenco. Zapraszamy do muzycznej przygody z Guitarschool.pl!

 

Nauka gry na gitarze klasycznej odbywa się zgodnie z profesjonalnym programem, który dobieramy do potrzeb oraz aktualnych umiejętności ucznia. Jesteśmy przekonani, że z nami zrobisz szybkie postępy, które zaobserwujesz już po kilku lekcjach gitary.

 • Jesteś osobą początkującą i potrzebujesz profesjonalnych lekcji gry na gitarze?
 • Wracasz do muzyki po dłuższej przerwie?
 • Masz poczucie, że od jakiegoś czasu stoisz w miejscu i nie wiesz jak ruszyć do przodu?

Jesteśmy pewni, że z nami rozwiniesz skrzydła, a gitara zamieni się w prawdziwą pasję, która przyniesie wiele radości. Umów się na bezpłatną lekcję próbną. Zadzwoń lub napisz już dziś. Zapraszamy na indywidualne lekcje gitary klasycznej.

Sprawdź na FB opinie naszych uczniów o Guitarschool.pl

 

 

PORADNIK:
Dlaczego warto uczyć się u profesjonalnego nauczyciela gitary


Jak wyglądają lekcje i czego możesz się nauczyć?

Z doświadczenia wiemy, że dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych najbardziej efektywne są indywidualne lekcje gitary. Nasz nauczyciel zadba o Twoje solidne podstawy, które zagwarantują stały muzyczny rozwój bez złych nawyków i powielania błędów.

Na zajęciach u nas nauczysz się:

 • Prawidłowej postawy ciała i ustawienia rąk do gry na gitarze klasycznej
 • Podstawowej wiedzy o najważniejszych sposobach gry na instrumencie i różnych gatunkach muzycznych
 • Wybranych utworów klasycznych mistrzów, ale także muzyki latynoamerykańskiej, hiszpańskiej i współczesnej rozrywkowej
 • Schematy rytmiczne oraz praktyczne sposoby na granie profesjonalnego akompaniamentu
 • Podstaw teoretycznych niezbędnych do dalszej nauki oraz świadomego poruszania się po gryfie
 • Ćwiczeń pomagających doskonalić technikę oraz przyśpieszających uczenie się nowych kompozycji
 • Podstaw harmonii i improwizacji niezbędnych do dalszej nauki oraz samodzielnej aranżacji utworów
 • Zagrasz utwory ze słuchu – bez tabulatur, śpiewników i tutoriali

Nauka gry na gitarze klasycznej realizowana jest zgodnie z profesjonalnym programem, który podzielony jest na poziomy zaawansowania.

Po opanowaniu wiedzy z konkretnego kursu (praktyka oraz teoria) możesz przystąpić do egzaminu. Pozytywny wynik na egzaminie nagradzany jest certyfikatem. Egzamin nie jest obowiązkowy – wiemy, że muzyka to przede wszystkim pasja i znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu.


Jak zapisać się na zajęcia?

Zawsze zaczynamy od bezpłatnej lekcji próbnej na którą serdecznie zapraszamy. Zanim zdecydujesz się na lekcje – poznaj nas 🙂 Opowiesz nam o swoich oczekiwaniach, a my zaprezentujemy jak wygląda nauka u nas. Na pierwszym spotkaniu nasz nauczyciel sprawdzi Twoje umiejętności i zaproponuje odpowiedni kurs.

Na zajęciach nie musisz mieć swojej gitary. Chętnie udostępniamy instrumenty, które mamy na miejscu w szkole. Jeśli nie masz jeszcze gitary to napisz do nas.  Udzielimy wskazówek jak kupić dobrej jakości, wygodną gitarę klasyczną.

Zapisz się na lekcję próbną już dziś! Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz. Na pewno znajdziemy wygodny dla Ciebie termin.

tel: 792 402 412

Zajęcia prowadzimy w tygodniu od 10:00 do 20:00 i w soboty od 9:00 do 14:00.

Gwarantujemy, że nauka gry na gitarze klasycznej w naszej szkole to świetna zabawa!

 


 NAUCZYCIEL

     Kurs gitary klasycznej prowadzi Piotr Słapa

Piotr Słapa gitarowe rzemiosło doskonalił w światowej stolicy muzyki country – Nashville w USA. W 2014 roku na festiwalu Guitar Awards został wybrany do najlepszej trójki gitarzystów akustycznych w Polsce. Jest autorem ponad 40 instrumentalnych kompozycji. Występował obok światowej sławy artystów takich jak: Tommy Emmanuel, Martin Taylor, Rodrigo y Gabriela, Jon Gomm, Joscho Stephan, Marek Napiórkowski czy Krzysztof Pełech. Jest również cenionym promotorem oraz instruktorem gitary w Polsce. Od marca 2008 r. związany z branżowym magazynem “Gitarzysta” jako wykładowca rubryki warsztat gitary akustycznej.