Fingerstyle Nauka gry na gitarze w stylu fingerstyle

FINGERSTYLE

Guitarschool.pl jako pierwsza szkoła w Polsce oferuje profesjonalny kurs gitary fingerstyle.

Fingerstyle jest jedną z najbardziej widowiskowych i jednocześnie najbardziej wymagających technik gry na gitarze. Styl ten pozwala na pojedynczej gitarze stworzyć iluzję brzmienia kilku instrumentów grających w tym samym czasie – basu, perkusji, partii rytmicznej i solowej. Doświadczony gitarzysta fingerstyle z powodzeniem może występować jako one-man-band, zastępując cały zespół. Posłuchaj takich mistrzów gitary jak Tommy Emmanuel, Andy Mckee czy Sungha Jung.

 

Na czym polega magia fingerstyle?

To absolutna wolność – wyobraź sobie, że dowolny utwór muzyki rozrywkowej (z gatunku blues, pop, funk, jazz, rock, metal, folk, country czy nawet techno) możesz zagrać na solowym instrumencie. To wszystko dzięki specjalnej technice gry. Duże wyzwanie i niesamowita frajda z gry.

Czy do fingerstyle potrzebuję specjalną gitarę?

Możesz grać na każdym typie gitary – akustycznej, elektrycznej lub klasycznej. Każdy instrument brzmi inaczej – posłuchaj jak grają Twoi idole. Wśród muzyków fingerstyle najbardziej popularna jest gitara akustyczna lub elektro-akustyczna. Fingerstyle jest trudnym technicznie stylem gry, więc musisz zwrócić uwagę na to jak wygodny jest Twój instrument. Na wygodę gry wpływa akcja strun (wysokość strun nad progami), grubość strun oraz to jak zbudowana jest gitara (kształt korpusu, profil i szerokość gryfu). Podsumowując – do nauki fingerstyle prawdopodobnie będzie dobry instrument, który aktualnie posiadasz tylko musisz sprawdzić czy nie trzeba go ustawić u lutnika. Przynieś gitarę na lekcję próbną do nas, a my ocenimy czy wymaga regulacji.

Sprawdź na FB opinie naszych uczniów o Guitarschool.pl

 

 

PORADNIK:
Dlaczego warto uczyć się u profesjonalnego nauczyciela gitary


PROGRAM 

Nauka gry na gitarze w stylu fingerstyle odbywa się według specjalnie przygotowanego kursu, który podzielony jest na poziomy zaawansowania. Technikę fingerstyle poznasz pod okiem doświadczonego nauczyciela, który krok po kroku wprowadzi Cię w tajniki tego niesamowitego stylu gry.

Po ukończeniu kursu możesz przystąpić do egzaminu, którego zaliczenie premiowane jest otrzymaniem certyfikatu. Egzamin nie jest obowiązkowy – w naszej szkole możesz uczyć się bez presji czy ram czasowych 🙂

Tego nauczysz się na kursie:

 • Zdobędziesz niezależność kciuka oraz pozostałych palców, umożliwiającą wykonywanie w tym samym czasie partii basowych i rytmicznych razem z melodią
 • Nauka i analiza utworów mistrzów fingerstyle – na przykładzie muzyki takich mistrzów jak Tommy Emmanuel, Chet Atkins, Andy Mckee, Don Ross i wielu innych
 • Techniki gry wykorzystywane w fingerstyle – gra pazurkiem na kciuk, kostkowanie hybrydowe, uderzenia perkusyjne, tapping, flażolety
 • Poruszanie się w alternatywnych i otwartych strojach
 • Podstawy teoretyczne niezbędnych do zrozumienia instrumentu i świadomego poruszania się po gryfie
 • Praca nad rytmem i artykulacją
 • Komponowanie oraz aranżowanie utworów w stylu fingerstyle
 • Techniczna wiedza o gitarze w stylu fingerstyle – ustawienia instrumentu, gra pod nagłośnieniem, efekty, budowanie dobrego brzmienia
 • Kształcenie słuchu
 • Organizujemy wieczorki koncertowe, dzięki którym uczniowie mogą zdobyć doświadczenia sceniczne

Kto może zapisać się na kurs fingerstyle?

 • Osoby początkujące – musisz jednak pamiętać, że opanowane tego stylu wymaga systematyczności i regularnych ćwiczeń
 • Osoby z doświadczeniem na gitarze akustycznej i elektrycznej – znajomość instrumentu (przynajmniej w podstawowym zakresie) ułatwi naukę fingerstyle
 • Uczniowie szkół muzycznych I i II stopniach na gitarze klasycznej
 • Muzycy zawodowi, którzy chcą zdobyć dodatkowe umiejętności

 


Jak zapisać się na zajęcia?

Każdego ucznia zapraszamy na bezpłatną lekcję próbną. Poznamy Twoje oczekiwania i muzyczne zainteresowania oraz sprawdzimy Twój aktualny poziom umiejętności. Na tej podstawie dobierzemy program nauki gry, który zagwarantuje szybkie postepy w nauce gry na gitarze techniką fingerstyle.

Na lekcjach nie musisz grać na swojej gitarze. W każdej chwili możesz skorzystać z naszych instrumentów. Dla większości uczniów, którzy uczą się po pracy jest to wygodna opcja.

Jeśli nie masz jeszcze gitary lub planujesz kupić nową – odezwij się do nas. Chętnie doradzimy w zakupie oraz udzielimy wskazówek jak ją wygodnie ustawić.

Zapisz się na lekcję próbną już dziś! Napisz do nas lub zadzwoń. Znajdziemy wygodny dla Ciebie termin pierwszego spotkania ?

tel: 792 402 412

Zajęcia prowadzimy w tygodniu od 8:00 do 21:00, a w weekendy od 9:00 do 16:00.

Gwarantujemy, że lekcje gitary fingerstyle w naszej szkole to świetna zabawa. Serdecznie zapraszamy!

 


 NAUCZYCIEL

     Kurs gitary fingerstyle prowadzi Piotr Słapa

Piotr Słapa gitarowe rzemiosło doskonalił w światowej stolicy muzyki country – Nashville w USA. Specjalizuje się w technice fingerstyle. W 2014 roku na festiwalu Guitar Awards został wybrany do najlepszej trójki gitarzystów akustycznych w Polsce. Jest autorem ponad 40 instrumentalnych kompozycji. Występował obok światowej sławy artystów takich jak: Tommy Emmanuel, Martin Taylor, Rodrigo y Gabriela, Jon Gomm, Joscho Stephan, Marek Napiórkowski czy Krzysztof Pełech. Jest również cenionym promotorem oraz instruktorem gitary w Polsce. Od marca 2008 r. związany z branżowym magazynem “Gitarzysta” jako wykładowca rubryki warsztat gitary akustycznej.