Gitara akustyczna Nauka gry na gitarze akustycznej

GITARA AKUSTYCZNA

Gitara akustyczna jest niezwykle uniwersalnym instrumentem. Usłyszysz ją w różnych stylach muzycznych takich jak blues, rock, pop, folk, country jazz czy nawet metal.  Zajęcia skierowane są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Zawsze marzyłeś, aby zagrać „I Wish You Where Here” albo „Tears in Heaven”? A może chciałbyś spotkać się ze znajomymi i wspólnie pojamować akustycznego bluesa?

 

Nauka gry na gitarze akustycznej odbywa się według profesjonalnego programu – zadbamy oto, aby każda lekcja gitary przynosiła szybkie postępy, motywowała do pracy i przede wszystkim rozwijała Twoją pasję.

 • Nigdy nie grałeś wcześniej na gitarze, a zawsze chciałeś?
 • Przygodę z muzyką zacząłeś dawno temu i wracasz do gitary po dłuższej przerwie?
 • Grasz już od jakiegoś czasu, ale na pewnym etapie zatrzymałeś się i nie wiesz jak ruszyć do przodu?

W naszej szkole pomożemy rozwinąć Ci skrzydła. Umów się na bezpłatną lekcję próbną. Zapraszamy na indywidualne lekcje gitary akustycznej.

Sprawdź na FB opinie naszych uczniów o Guitarschool.pl

 

 

PORADNIK:
Dlaczego warto uczyć się u profesjonalnego nauczyciela gitary


Jak wyglądają lekcje i czego możesz się nauczyć?

Naszym zdaniem dla osób początkujących oraz średnio-awansowanych najbardziej efektywne są indywidualne lekcje gitary. Tylko wtedy nauczyciel może poświecić 100% swojego czasu i uwagi. Naukę gry na gitarze w grupie polecamy osobom, które mają solidne podstawy. Na każdym etapie nauki będziemy monitorować Twoje postępy i udzielać wskazówek, aby uniknąć powielania błędów i utrwalania złych nawyków.

Na zajęciach u nas nauczysz się:

 • W jaki sposób poprawnie trzymać instrument oraz układać palce na podstrunnicy
 • Najważniejsze techniki gry na gitarze dzięki którym zagrasz ulubione utwory
 • Schematy rytmiczne oraz praktyczne sposoby na granie profesjonalnego akompaniamentu
 • Rozwiniemy Twoją grę palcami oraz kostką
 • Zagrasz utwory ze słuchu – bez tabulatur, śpiewników i tutoriali
 • Poznasz podstawy teoretyczne niezbędne do zrozumienia gitary i świadomego ćwiczenia
 • W jaki sposób rozpocząć grę solową, układać partie solowe oraz improwizować
 • A przede wszystkim – nauczysz się niezliczonej ilośći świetnych utworów w różnych stylach takick jak blues, rock, pop, folk, country czy jazz

Dla zaawansowanych uczniów mamy specjalistyczne zajęcia – np. technika fingerstyle, harmonia jazzowa, komponowanie i aranżowanie utworów.


Program podzielony jest na poziomy w zależności od stopnia zaawansowania. Po zdobyciu wiedzy z odpowiedniego poziomu kursu możesz przystąpić do egzaminu. Zaliczenie egzaminu premiowane jest otrzymaniem certyfikatu. Egzamin nie jest obowiązkowy – u nas możesz uczyć się bez presji czy ram czasowych. Wiemy, że dla wielu osób muzyka to przede wszystkim hobby i świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.

 

 

Jeśli masz doświadczenie z instrumentem i chcesz podnieść swoje dotychczasowe umiejętności nie musisz zaczynać nauki od 1 poziomu. Podczas lekcji próbnej nauczyciel oceni Twoje umiejętności oraz zaproponuje odpowiedni poziom.


Jak zapisać się na zajęcia?

Każdego nowego ucznia zapraszamy na bezpłatną lekcję próbną. Zobaczysz jak wygląda nasze miejsce, a nauczyciel opowie jak w praktyce wygląda nauka gry na gitarze. Porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach, sprawdzimy Twoje umiejętności lub predyspozycje (jeśli zaczynasz od podstaw) i na tej podstawie nauczyciel przedstawi program kursu.

Na lekcje gitary nie musisz przynosić swojego instrumentu. Na miejscu mamy gitary akustyczne, elektryczne i klasyczne, które chętnie udostępnimy. Jeśli nie masz jeszcze gitary to odezwij się do nas – doradzimy w zakupie.

Zapisz się na lekcję próbną już dziś! Napisz do nas lub zadzwoń. Na pewno znajdziemy wygodny dla Ciebie termin 🙂

tel: 792 402 412

Zajęcia prowadzimy w tygodniu od 10:00 do 20:00 i w soboty od 9:00 do 14:00.

Gwarantujemy, że nauka gry na gitarze akustycznej w naszej szkole to świetna zabawa. Serdecznie zapraszamy!

 


 NAUCZYCIEL

     Kurs gitary akustycznej prowadzi Piotr Słapa

Piotr Słapa gitarowe rzemiosło doskonalił w światowej stolicy muzyki country – Nashville w USA. W 2014 roku na festiwalu Guitar Awards został wybrany do najlepszej trójki gitarzystów akustycznych w Polsce. Jest autorem ponad 40 instrumentalnych kompozycji. Występował obok światowej sławy artystów takich jak: Tommy Emmanuel, Martin Taylor, Rodrigo y Gabriela, Jon Gomm, Joscho Stephan, Marek Napiórkowski czy Krzysztof Pełech. Jest również cenionym promotorem oraz instruktorem gitary w Polsce. Od marca 2008 r. związany z branżowym magazynem “Gitarzysta” jako wykładowca rubryki warsztat gitary akustycznej.