Akademia Muzyki

AKADEMIA MUZYKI

Wszystko wskazuje na to, że kursy online i nauka zdalna przez internet to przyszłość edukacji muzycznej. Przed nami prawdziwa rewolucja i my chcemy być jej częścią!

 

Akademia Muzyki

W styczniu 2020 r. uruchomiliśmy jedną z pierwszych w Polsce internetowych szkół muzycznych. Ponad 2 lata pracowaliśmy nad tym projektem i w końcu możemy ogłosić, ze jesteśmy gotowi!

 

Edukacja przyszłości – kursy online

Interaktywny kurs online to najbardziej wygodna i jednocześnie skuteczna forma edukacji muzycznej. Zobacz dlaczego warto uczyć się właśnie w ten sposób!

Z kursem online możesz uczyć się w każdej chwili i w dowolnym miejscu, a jedyny warunek to podłączenie do internetu. Wiele kursów nie wymaga dostępu do komputera – wystarczy tablet czy smartphone. Oszczędzasz w ten sposób czas potrzebny na dojazd oraz ewentualne koszty z tym związane (np. paliwo).

Kurs jest interaktywny. Uczestnicy są na podobnym poziomie zaawansowania i pracują w grupie wspólnej nauki (najczęściej na Facebooku). Nauka w grupie umożliwia wymianę doświadczeń oraz przede wszystkim jest świetną motywacją.

Lekcja muzyki w prywatnej szkole stacjonarnej kosztuje od 120zł do 300zł. Początkowo cena profesjonalnego kursu wydaje się wysoka (min. 500-700zł), ale kurs trwa 10-12 tygodni i składa się ze 120-200 lekcji. Łatwo policzyć, że koszt jednej lekcji w kursie online to tylko kilka złotych.

Twórcami profesjonalnych i efektywnych kursów online są wybitni wykładowcy z bogatym edukacyjnym doświadczeniem. Dodatkowo mentorzy sprawdzają prace domowe oraz uczestniczą w spotkaniach na żywo przez internet (webinary).

Uczestnicy kursu oprócz materiału video otrzymują bonusowe materiały do wydruku (PDF) oraz pliki audio. Dostęp do kursu jest długoterminowy (12, 24, 36 miesięcy lub w niektórych pakietach dożywotni). Kursy można realizować bez pośpiechu w swoim tempie.

Ukończenie kursu honorowane jest certyfikatem.


Jesteśmy przekonani, że dobrze przygotowany, profesjonalny i interaktywny kurs online gwarantuje podobne muzyczne postępy jak zajęcia indywidualne z nauczycielem. W niedalekiej przyszłości będą powstawać coraz bardziej zaawansowane narzędzia do nauki online, które w jeszcze większym stopniu ułatwią naukę.

Śmiało można powiedzieć, że żyjemy w najlepszych czasach do nauki muzyki!

Jakie kursy online są dostępne w Akademii Muzyki?

W tym momencie możesz dołączyć do kompleksowych kursów online: kurs gry na gitarze (Gitara Od Podstaw), kurs gry na ukulele (Ukulele Od Podstaw), kurs gry na harmonijce (Harmonijka Od Podstaw), kurs gry na gitarze techniką fingerstyle (Fingerstyle Od Podstaw) oraz kurs teorii muzyki (Teoria Muzyki Dla Gitarzystów).

WIĘCEJ INFORMACJI O KURSIE GITARA OD PODSTAW:
AKADEMIAGITARA.PL

WIĘCEJ INFORMACJI O KURSIE UKULELE OD PODSTAW:
AKADEMIAUKULELE.PL

WIĘCEJ INFORMACJI O KURSIE HARMONIJKA OD PODSTAW:
AKADEMIAHARMONIJKI.PL

WIĘCEJ INFORMACJI O KURSIE GITARA FINGERSTYLE
AKADEMIAMUZYKI.PL/FOP

WIĘCEJ INFORMACJI O KURSIE TEORIA MUZYKI DLA GITARZYSTÓW
akademiamuzyki.pl/tmg

Jak zapisać się na jeden z kursów?

Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi kursami to odwiedź stronę internetową Akademia Muzyki oraz zapisz się na listę mailową szkoły. W ten sposób otrzymasz informacje o premierze nowego kursu jako pierwszy.


Ucz się muzyki online na Youtube!

Ważnym elementem szkoły AkademiiMuzyki.pl jest kanał Youtube. Jest to miejsce, gdzie co tydzień publikujemy nową, darmową lekcję muzyki lub recenzje sprzętu (zaczęliśmy od tematu gitary, a już w lipcu dołączymy ukulele). Naszym celem jest dostarczać wysokiej jakości, profesjonalne materiały edukacyjne oraz budować społeczność pasjonatów gry na instrumentach.

♫ Gorąco zachęcamy do śledzenia naszego kanału Youtube (subskrybuj)

Zobacz przykładową lekcję gitary akustycznej na naszym kanale:

Społeczność

AkademiaMuzyki.pl to również społeczność. Nasza grupa na facebooku „Gitara akustyczna bez tajemnic” liczy już ponad 14000 gitarzystów. Bardzo nas cieszy, że w każdym tygodniu do grupy dołącza ponad 100 pasjonatów tego pięknego akustycznego instrumentu!

♫ Dołącz do grupy Facebook “Gitara akustyczna bez tajemnic”


[Konkursy] Gitarowe wyzwania

Otwarcie Akademii zostało ciepło przyjęte przez branżę muzyczną. Efektem są liczne współprace naszej internetowej szkoły z muzycznymi firmami. Na naszym kanale Youtube organizujemy konkursy (o nazwie gitarowe wyzwania), gdzie główną nagrodą są instrumenty. W planach mamy organizować rocznie 4-5 konkursów i wspierać w ten sposób pasjonatów gitary i ukulele. W tym miejscu bardzo dziękujemy muzyczny firmom za zaufanie i możliwość organizacji takich wydarzeń.

Ideę organizowania gitarowych wyzwań wspierają również światowej sławy artyści. W promocję ostatniego konkursu zaangażował się australijski wirtuoz gitary fingerstyle – Michael Fix.

Zobacz jak wyglądał kwietniowy #bluesguitarchallenge:

 

Do zobaczenia w Akademii Muzyki!

Piotr Słapa