Kursy dla dzieci Nauka gry na gitarze i ukulele dla dzieci

KURSY DLA DZIECI

Muzyka to nie tylko wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu i ogromna przyjemność. Praca z instrumentem uczy koncentracji i kreatywności, rozwija pamięć i refleks, pozwala wyrażać emocje oraz pomaga w koordynacji ruchowej. Angażuje zarówno umysł i ciało. Badania dowodzą, że wiek 6-9 lat to najlepszy czas, aby poznać świat muzyki. To właśnie w tym okresie następuje intestywny rozwój półkul mózgowych oraz połączeń nerwowych.

Czy do gry na gitarze lub nauki śpiewu potrzebny jest specjalny talent? Z doświadczenia wiemy, że kluczową rolę odgrywa muzykalność oraz radość obcowania z instrumentem. Jesteśmy przekonani, że to wystarczy, aby muzyka dla młodego człowieka stała się ważnym hobby, a być może przy systematycznej pracy czymś więcej 🙂 Oczywiście edukacja musi odbywać się pod okiem doświadczonego nauczyciela, który potrafi przekazywać wiedzę z zaangażowaniem i pasją.

 

W Guitarschool.pl przygotowaliśmy kursy nauki muzyki dla dzieci w wieku 6-12 lat. Uczymy stawiać pierwsze kroki w muzycznym świecie 🙂

Jaka forma nauki jest najlepsza?

W naszej szkole stawiamy na indywidualne lekcje z nauczycielem. Taki sposób nauki gwarantuje najszybsze postępy. Pod czujnym okiem profesjonalnego nauczyciela mamy pewność, że nasi młodzi uczniowie są pod opieką na każdym etapie nauki, a błędne nawyki nie pojawią się lub zostaną szybko wyeliminowane. W praktyce już po kilku lekcjach widać postępy w grze, które motywują do dalszego rozwoju pasji.

Gorąco polecamy lekcje muzyki w duecie – rodzic z maluchem lub z młodszym nastolatkiem. Naszym zdaniem nie ma nic lepszego niż wspólne odrywanie pasji z najbliższymi.

Jakie muzyczne zajęcia są idealne dla dzieci?

  • Nauka gry na gitarze klasycznej
  • Nauka gry na gitarze elektrycznej
  • Lekcje gry na ukulele

Bardzo lubimy organizować wieczorki koncertowe naszych młodych uczniów na które zapraszamy dumnych rodziców 🙂

Sprawdź na FB opinie naszych uczniów o Guitarschool.pl

 

 


NAUKA GRY NA UKULELE

Ze względu na łatwość gry (miękkie struny i nieduży naciąg strun) szybkie postępy nasi młodzi uczniowie osiągają w grze na ukulele. Jest to niewielkich rozmiarów instrument, który wyglądem przypomina miniaturową 4-strunową gitarę.

 

NAUKA ŚPIEWU

Świetnym pomysłem na pierwsze muzyczne zajęcia są lekcje śpiewu. W przyszłości możemy również rozszerzyć edukację o instrument akompaniujący np. gitarę, ukulele lub pianino.

 

NAUKA GRY NA GITARZE

Uczniowie uwielbiają rockowe brzmienie gitary elektrycznej 🙂 Nic nie stoi na przeszkodzie, aby naukę od razu rozpocząć od takiej gitary. Pamiętaj, że potrzebny będzie również niewielki wzmacniacz oraz kabel.

Gitara klasyczna wybierana jest przez uczniów szkół muzycznych. Występuje w kilku rozmiarach, który dobieramy odpowiednio do wieku i wzrostu. Tradycyjny program gry na gitarze klasycznej obejmuje muzykę klasyczną, ale z powodzeniem można grać na niej również muzykę rozrywkową.

Gitara akustyczna nie jest polecana jako pierwszy instrument dla dzieci. Struny są twarde (metalowe), a korpus występuje najczęściej tylko w dużym rozmiarze.


Uwaga! Jeśli nie wiesz, który instrument wybrać na początek – zapraszamy na bezpłatną lekcję próbną. W szkole mamy wszystkie wymienione wyżej instrumenty. Przekonajcie się sami, która opcja jest dla Was. Na pewno znajdziemy coś inspirującego 🙂

Przygotowaliśmy również poradnik  “Od jakiej gitary rozpocząć naukę gry”. Mamy nadzieję, że uzyskasz tutaj wskazówki, które ułatwią Ci podjęcie decyzji. Miłego czytania!

Jeśli nie masz jeszcze gitary lub ukulele to nie ma problemu. Chętnie doradzimy w zakupie!


Jak zapisać się na zajęcia?

Zapisz się na lekcję próbną już dziś! Napisz do nas lub zadzwoń. Znajdziemy wygodny dla Ciebie termin pierwszego spotkania 🙂

tel: 792 402 412

Zajęcia prowadzimy w tygodniu od 10:00 do 20:00 i w soboty od 9:00 do 14:00.

Gwarantujemy, że lekcje muzyki dla w naszej szkole to świetna zabawa. Serdecznie zapraszamy!

 


 NAUCZYCIEL

 

     Kursy gitary klasycznej, elektrycznej i ukulele prowadzi Piotr Słapa

Piotr Słapa gitarowe rzemiosło doskonalił w światowej stolicy muzyki country – Nashville w USA. W 2014 roku na festiwalu Guitar Awards został wybrany do najlepszej trójki gitarzystów akustycznych w Polsce. Jest autorem ponad 40 instrumentalnych kompozycji. Występował obok światowej sławy artystów takich jak: Tommy Emmanuel, Martin Taylor, Rodrigo y Gabriela, Jon Gomm, Joscho Stephan, Marek Napiórkowski czy Krzysztof Pełech. Jest również cenionym promotorem oraz instruktorem gitary w Polsce. Od marca 2008 r. związany z branżowym magazynem “Gitarzysta” jako wykładowca rubryki warsztat gitary akustycznej.