Historia

HISTORIA

Cześć! Nazywam się Piotr Słapa. Moje życie kręci się wokół gitary. Jako nastolatek nigdy nie sądziłem, że gitarowe hobby, które tak bardzo lubię może się stać pracą. Na co dzień komponuję muzykę, gram koncerty, opracowuję transkrypcje, przeprowadzam wywiady z artystami, testuję sprzęt gitarowy, a przede wszystkim dzielę się muzyczna wiedzą. Edukacją zajmuję się od ponad 20 lat.

W 2011 roku postanowiłem na mapie Warszawy stworzyć przyjazne miejsce, które może gromadzić fanów gitarowej muzyki. Zależało mi, aby lekcje były na jak najwyższym poziomie, a szkoła żyła własnym życiem i pozytywnie motywowała do gry zarówno uczniów jak i nauczycieli.


Piotr Słapa – biografia

Gitarowe umiejętności doskonalił w światowej stolicy muzyki country – Nashville w USA. Uczestniczył w legendarnym festiwalu gitary fingerstyle Chet Atkins Appreciation Society.

W 2014 roku na festiwalu Guitar Awards został wybrany do najlepszej trójki gitarzystów akustycznych w Polsce.

Autorska muzyka Piotra łączy w sobie różne gatunki muzyczne – zarówno blues, jazz, rock, country czy funk.

Od 15 lat związany jest z branżowym magazynem “Gitarzysta” jako wykładowca rubryki warsztat gitary akustycznej. Jest autorem ponad 150 publikacji z lekcjami gitary.

 

Muzyczne osiągnięcia:

  • Ponad 300 solowych koncertów na polskich oraz zagranicznych scenach. Występy u boku takich artystów jak Tommy Emmanuel, Martin Taylor, Rodrigo y Gabriela, Jon Gomm, Joscho Stephan, Richard Smith, Marek Napiórkowski, Krzysztof Pełech, Marek Raduli czy Wojciech Hoffman.
  • Udział w nagraniach dla telewizji TVP, TVN oraz dla Polskiego Radia.
  • Współpraca oraz prezentacje sprzętu muzycznego dla firm: Maton, Cole Clark, Lakewood, Ibanez, Ovation, Acoustic Image, David Laboga Cables, Elixir czy G7th.
  • Nagroda Specjalna równoważna z I miejscem w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów gitarowych w Polsce – Guitar City 2007. Po raz pierwszy w historii festiwalu i konkursu pierwszą nagrodę otrzymał solista.

Piotr jest cenionym instruktorem oraz promotorem gitary w Polsce. Prowadził warsztaty na wielu prestiżowych imprezach muzycznych takich jak: Summer Guitar Festival w Krzyżowej, Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą, Bass Days, Jazzlot w Ostrzeszowie, Letnie Warsztaty Gitarowe w Muzycznej Owczarni, Jesienny Przeciąg Gitarowy, Targi Music Media, T.Burton Fingerstyle Festiwal, Fingerstyle Sopot Festival, Fingerstyle Feeling, Szczycieński Festiwal Gitarowy czy Warsztaty Muzyczne Rockowe Ogródki.