Ukulele – 10 błędów początkujących


Grasz na ukulele? Sprawdź jak szybko i skutecznie zwiększyć swoje umiejętności! 

Dowiedz się jakie błędy popełniają początkujący  i wyeliminuj nawyki, które mogą blokować Twój rozwój.

Przygotowałem dla Ciebie duży poradnik w formie e-Booka. 14 stron konkretnej wiedzy + lista narzędzi (aplikacje i programy), których używam do nauki gry na ukulele.

—-> POBIERZ DARMOWY PORADNIK  <—-

 

 

  Zobacz przykładowy problem oraz wskazówkę:

ZA TRUDNE UTWORY NA POCZĄTEK

Doskonale znam temat. Sam jako początkujący fan gitary (zaczynałem przygodę z muzyką na gitarze) wpadłem w pułapkę źle dobranego repertuaru. Najczęściej wybieramy utwory, które po prostu nam się bardzo podobają i wydają się łatwe. Praktyka pokazuje, że możemy się mocno pomylić, co może nas zniechęcić do dalszej nauki lub zablokować rozwój. Lepiej zrobić jeden utwór od początku do końca niż mieć „rozgrzebane” pięć trudnych kompozycji, które nigdy nie będą dokończone w 100%.

WSKAZÓWKA

Wybieraj utwory dopasowane do Twojego poziomu zaawansowania. Jeśli nie potrafisz określić, który utwór jest prosty to poproś o radę doświadczonych muzyków na tematycznych grupach na Facebooku.

Zawsze zanim rozpoczniesz naukę utworu sprawdź jak wyglądają akordy. Jeśli np. nie potrafisz w tym momencie czysto łapać akordów z poprzeczką barre to może warto zrobić krok do tyłu i wybrać inną kompozycję. Do akordów z poprzeczką wrócisz w odpowiednim momencie – jak dłoń będzie mocniejsza dzięki regularnym ćwiczeniom na siłę dłoni.

 

autor: Piotr Słapa